2017-08-12 13:09:16

Elektrik Faturası Ödeme İşlemleri

Elektrik faturaları tüm yaşam merkezlerinde ödeme zorunluluğu olan faturalardır. Elektrik ile çalışan eşyalar, çamaşır makineleri, televizyonlar, bulaşık makineleri, bilgisayarlar, akıllı telefonlar (şarj sistemi ile elektrik alırlar) çamaşır kurutma makineleri, buzdolabı, ütü, saç kurutma makineleri, fırınlar ve bunlara benzer bir çok dijital ve elektronik cihazlar elektrik ile çalışmaktadır. Bu yüzden her ay düzenli olarak şehrimize bağlı olan elektrik idaresi tarafından yaşam merkezlerimize faturalar düzenlenir.

Elektrik faturaları kullandığımız enerji için her ay düzenli olarak bize gönderilen faturalar genel olarak biraz aksama olsa da 30 gün veya 35 gün aralığında tüm elektrik kullanılan yerleşim bölgelerine gönderilir. Elektrik faturası ödeme işlemlerini bir çok farklı yoldan yapılarak elektrik kesintilerinin önüne geçilebilir. En iyi ve en kolay elektrik faturası ödeme sistemi  Enerjisa ile ödenen elektrik faturalarıdır.

Enerjisa Çağrı Merkezini Arayarak Borcunuzu Öğrenebilirsiniz

Telefon faturalarını, doğalgaz faturalarını ve internet limit aşımlarını öğrenmek oldukça kolaydır. fakat elektrik idarelerine telefon ile ulaşarak elektrik faturasının ne kadar olduğunu öğrenmek bir hayli zordur. Enerjisa olarak sizlere bir kolaylık sunuyor ve 444 4 372 numaralı hattan elektrik faturanız üzerindeki bilgileri tam olarak verdiğinizde gelecek olan faturanızın veya geçmiş olan faturanızın ne kadar olduğunun bilgisini sizlere veriyoruz.

Elektrik faturaları bir evden diğer bir eve geçerken bu evde daha önceden ikamet etmiş kişinin borcunu üstlenmemek açısından da sorgulama yapılması niteliğinde önemlidir. Eğer bir evden diğer bir eve geçerken bu evin elektrik sayacını üzerinize almadı iseniz mutlaka tüm borcunu öğrenmelisiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz numaradan faturanın üzerindeki dönem tarihi, tesisat no ve müşteri no bilgilerini Enerjisa elemanları ile paylaşarak kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Elektrik faturaları ile ilgili bir başka sorun ise kişinin binasındaki tüm daire sakinlerine faturanın gelmesi fakat faturasını bekleyen bir tane veya birkaç tane daire sakinine faturasının ulaşmamasıdır. Faturanın tam olarak kayıp değil de gelmediği öğrenildiğinde fatura borcunun fatura edilebilecek kadar yüksek olmamasından kaynaklanması akla gelen ilk elektrik faturası yollanmama sebebidir.