2017-11-30 17:00:43

Sinema Sevenler Derneği Namıdiğer Çiçek Bar'da Kitap Mezatları Başlıyor

Yeşilçam’ın ve Babıali’nin kalbinin attığı İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Sinema Sevenler Derneği NamıdiğerÇiçek Bar, kitap mezatlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Her cumartesi, saat 13:00-17:00 saatleri arasında herkesin katılabileceği kitap mezatlarının ilki, 9 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Mezatta, çeviriler, Türkçenin nadide eserleri, prestij kitaplar, nadir kitaplar, Osmanlıca dergiler, efemeralar ve hem okuru hem koleksiyonerleri mutlu edecek yüzlerce eser yeni sahipleriyle buluşacak.

Tüm çiçek dostlarını ve kitapseverleri bekleriz...

kitap mezatları ile ilgili görsel sonucu

 

Sinema Sevenler Derneği ( Çiçek Bar)

Hakkında;

 

"Yine mi güzeliz, yine mi Çiçek’’

Sinema Sevenler Derneği nam’ı diğer Çiçek Bar, 30 yıldır sohbet, dostluk,canlı performans söz konusu olduğunda akla gelen ilk mekan. Sadece hafta sonları değil "her gün" kaliteli müzik dinlemek isteyenler için birbirinden başarılı sanatçı ve grupları sahnesinde ağırlayan mekanımız, bugüne kadar pek çok sanatçının tanınmasına da katkıda bulunmanın gururunu taşıyor. Çiçek Bar kurulduğu günden bu yana hem ruha, hem damak tadına hitap ederken, zengin yiyecek menüsü ve özel kokteylleri ile her andan keyif almanızı hedefliyor.

 “YİNE Mİ GÜZELİZ, YİNE Mİ ÇİÇEK” Rahmetle ve minnetle andığımız çok değerli Meral Okay, Çiçek Bar'ın ilk işletmecisi Arif Keskiner'in Yine Mi Çiçek? sözünden yola çıkarak yazan yazar sonraları Değerli sanatçı Sezen Aksu’nun dillere pelesenk ettiği bu şarkı adeta Çiçek Bar’ın ve müdavimlerinin sloganı halini alır.

Çiçek Bar, yıllar yılı İstanbul gece hayatında bir kültürdür. Bunlardan en önceliklisi ve önemlisi, Çiçek Bar, deformasyona uğrayan gece hayatında  kadınların tek başına gelebilecekleri kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, herkesin birbirine saygı duyduğu uygar medeni ancak bir o kadar da misafirlerini sahiplenen bir mekândır..

26 yıldır bildiğiniz tüm ünlü sinema, tiyatro, resim, müzik, edebiyat ve sanatın her dalından sanatçıların uğrak yeri olan “Sinema Sevenler Derneği” ne eski sahibi “Çiçek Arif” ten dolayı “Çiçek Bar” adı takılmış.  90’lı yıllarda müdavimi olduğu mekanı 2011 yılında Arif Keskiner’den devralan Hüseyin Türkan Bey; “Burayı çok kişi almak istedi. Benim sunduğum koşullar diğerlerinin sunduklarının altında olmasına rağmen Arif Ağabey, burayı bana verdi” diyerek, Çiçek Bar’ın alışılagelmiş kültürünün o’na emanet edilmesinden gurur duyduğunun altını çiziyor..

Yenilenen dekorasyonu, yeni menüsü ve yepyeni programlarıyla sezona merhaba diyen Çiçek Bar’a girdiğinizde ressam Birol Kudatgu’nun dediği gibi; “Evinizde televizyonunuzu açık unutmuşsunuz gibi…” sıcacık, samimi, bir duyguya kapılıyorsunuz.

 

çiçek bar ile ilgili görsel sonucu